Росія просунулася на шляху виробництва БПЛА, намагається запускати їх з Starlink на борту та наводячи дрони через українську мережу операторів.
Про це сказав військовий експерт, офіцер резерву Повітряних Сил ЗСУ Андрій Крамаров на Radio NV, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Він зазначив, що Росія, з погляду технологічного розвитку і можливостей до організації виробництва БПЛА, просунулася вперед. За його словами, досить ймовірно, що країна-агресор вирішила питання щодо вироблення фюзеляжу "Шахеда", а також є підстави вважати, що навіть примітивні двигуни для цих БПЛА росіяни вже почали виробляти.
За оцінками росіян, у виробництво дронів було інвестовано з 2023 року від 2,5 до 3 млрд доларів. Крамаров заявив:
"Це шалені суми і все це в сукупності дозволило росіянам так швидко перейти до високих темпів виробництва БПЛА і підтримувати їх".
При цьому експерт не виключає, що ворог може наводити дрони через українську мережу. За його словами, оскільки росіяни використовують доволі масову технологію щодо геопозиціювання дрону "Шахед", то вони використовують цивільні моделі GPS, які в нас знаходять майже в кожному мобільному телефоні.
Читайте також: Накопичували до опалювального сезону: РФ могла підготуватися до масштабних ударів по Україні, – експерт
"Основним способом забезпечення роботи цього модуля, як і в мобільних телефонах, є, перш за все, Інтернет і відповідно вони намагаються шукати певні можливості. Наприклад, є інформація, що вони використовують якимось чином картки українських мобільних операторів. Тобто в процесі польоту дрон просто ловить звичайний 4G чи 3G мобільний Інтернет, який в нас є, і за допомогою нього здійснює геопозиціювання. В порівнянні з будь-яким військовим аналогом, це є, звичайно, менш ефективно", — наголосив Крамаров.
Він зазначив, що швидкість, з якою рухається "Шахед", і висота польоту є абсолютно робочими для мобільних операторів, вишок. "Ворог намагається, і це вже не перші спроби, використати технологію Starlink", — сказав експерт.
За його словами, Starlink дає кращу швидкість, вищу якість інтернет — з’єднання, а відповідно оця цивільна технологія геопозиціювання вона буде працювати більш точно.
"Плюс, можливо, дозволяє робити певні корективи в траєкторію польоту в режимі реального часу, коли цей БПЛА використовується", – сказав Крамаров.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube