Share

МЗС України відреагувало на рішення Путіна по блокуванню Керченської протоки

від kyivcity · 03.07.2021

МЗС України відреагувало на блокування Росією Керченської протоки

Закон РФ, який дозволяє військовим блокувати Керченську протоку, нехтує правами України як морської держави, заявили в міністерстві.

Як повідомляє РБК-Україна, резидент РФ Володимир Путін підписав закон, який дозволяє російським військовим необґрунтовано блокувати Керченську протоку. Про це заявив речник МЗС України Олег Ніколенко, інформує UAINFO.org.

Читайте також: Россия нанесет удар по Украине с моря уже этим летом – польские СМИ

"Перебуваючи під безпосереднім керівництвом президента Росії, Росгвардія може бути використана для створення додаткових необґрунтованих перешкод для свободи мореплавання в Керченській протоці й Азовському морі", – сказав Ніколенко.

Речник МЗС нагадав, що на сьогодні під охороною Росгвардії знаходяться акваторія Керченської протоки, Керченський міст, енергоміст і газопровід між Росією та тимчасово окупованим Кримом.

Читайте також: Почему Россия прибегнула к провокациям в Черном море

"Цей закон грубо нехтує правами України як прибережної держави по Чорному й Азовському морях і Керченській протоці. Росія як держава-окупант продовжує цілеспрямовану політику мілітаризації Чорноморського регіону, створює чергові перешкоди для міжнародної навігації і перетворює Азовське море у своє внутрішнє озеро. Такі агресивні дії загрожують як національній безпеці України, так і безпеці і стабільності Південно-Східної Європи", – додав Ніколенко.

Він підкреслив, що РФ повинна припинити порушувати зобов'язання, які є в Конвенції ООН з морського права і за іншими нормами міжнародного права.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Вам також може сподобатися

0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x