Самокат відіграє відразу подвійну роль — це одночасно засіб пересування, а також предмет для розваг. Він недорогий, легкий та компактний, тому його покупка не принесе абсолютно ніякого дискомфорту. А от переваг ви отримаєте багато. З його допомогою можна і кудись добратися, і просто повеселитися.

Види та характеристики
Існують різні типи самокатів. Це звичайні міські моделі, які є найбільш розповсюдженими, а також трюкові, трайки, кікборди, біговели. Тож, якщо ви вирішили купити самокат у Києві, спочатку необхідно визначитися з потребами, обрати тип транспорту та підібрати правильні характеристики. Саме хороша інформаційна підготовка дозволить вам знайти найбільш підходящу модель на ринку.
Крім типу самокати відрізняються за такими параметрами:
- Вікова група. У продажу присутні дитячі, підліткові та дорослі моделі. Для найменших дітей, віком від одного року, призначені самокати із сидіннями та ручками для батьків. Для трохи старших — триколісні та чотириколісні (зі здвоєним заднім колесом). А для дітей, які вже можуть добре тримати рівновагу, підлітків і дорослих — класичні двоколісні.
- Максимально допустима вага. Її варто обирати з запасом. Тобто, якщо дитина важить 30 кг, краще купувати самокат, який може витримати 50-60. Максимальне навантаження у різних моделей варіюється в межах 20 і 150 кг..
- Конструкція. За цим параметром самокати бувають цілісними, складними, розбірними, трансформерами. Цілісні можуть похвалитися надійністю конструкції, оскільки в них відсутні з’єднання, що з часом можуть розхитатися. Складні та розбірні зручно зберігати та перевозити. Тут треба приділяти особливу увагу якості та надійності механізмів складання/розбирання. Трансформери можуть виконувати функції самоката і біговела.
- Тип та матеріал коліс. Вони бувають надувними та литими. Перші забезпечують бiльш м’який хід та гасять нерівності дорожнього покриття, але їх можна пробити. Литі пошкодити важче. При їх виборі варто звертати на матеріал виготовлення. Рекомендуємо оминати моделі з пластиковими колесами.
- Діаметр коліс. Він впливає на комфорт їзди по дорогам з різним покриттям та прохідність. Чим гірші умови, тим більшими мають бути колеса. Якщо ж ви плануєте їздити по ідеальному покриттю, великого значення розмір не матиме.
- Гальмівна система. Тут можуть бути встановлені ручні, ножні та комбіновані (ручні/ножні) гальма.
- Амортизація. Щоб самокат не тремтів при їзді по плитці, нерівному покриттю та бездоріжжю, потрібні амортизатори, які згладжуватимуть нерівності та гаситимуть удари. Але варто розуміти, що такий самокат обійдеться дорожче.
Різниця у вартості між різними моделями може бути дуже значною. Тому у багатьох покупців часто виникає закономірне бажання зекономити. Цього вам зробити ніхто не заборонить. Але й економити потрібно з розумом. Сумний досвід багатьох користувачів доводить, що надмірна економія при покупці точно не принесе бажаної вигоди. Все таки краще один раз заплатити і купити хороший самокат, ніж через деякий час купувати інший через поломку першого.