Виставка шедеврів: унікальні трипільські старожитності, в тому числі з розкопок Вікентія Хвойки, можна побачити у Києві Автор: Любава Лисичкіна 22:07 Сьогодні
Трипільська культура захоплює нашу уяву з глибини тисячоліть. Її пам’ятки завжди викликають жвавий інтерес у наших відвідувачів.
Фото: Victoria Sidorova У Національному музеї історії України тривають останні приготування до відкриття виставки «Нев’янучий квіт Трипілля». 7 лютого 2025 року в Національному музеї історії України відкриється виставка «Нев’янучий квіт Трипілля», приурочена до 175-ї річниці від дня народження видатного дослідника археологічних пам’яток, музеєзнавця й талановитого художника Вікентія В’ячеславовича Хвойки (1850 – 1914 рр.). Він був одним із засновників та першим Головним зберігачем Київського художньо-промислового і наукового музею (попередника Національного музею історії України). Хвойці належить відкриття Кирилівської палеолітичної стоянки в Києві, трипільської, зарубинецької та черняхівської археологічних культур, князівських палаців у Києві, розкопки численних стоянок, поселень, городищ та курганів різних часів. Виставка презентує близько 50 оригінальних керамічних виробів Трипільської археологічної культури з колекції Національного музею історії України, в тому числі і з розкопок В. Хвойки. Старожитності Трипілля надихають сучасних українських митців на створення власних чудових творів. Тож на виставці поряд експонуються роботи Людмили Смолякової та Ніни Коляденко. Це кераміка, панно, комплекти вбрання, повстяний килимок тощо, створені за мотивами Трипільських форм та орнаментики. Виставка працюватиме до кінця травня 2025 року. Відкриття виставки «Нев’янучий квіт Трипілля» – 7 лютого о 15:00. Адреса музею: вул. Володимирська, 2. Виставка в музеї працюватиме щодня, з 10:00 до 18:00, каса музею до 17:00. Телефон для відвідувачів – (044) 278-48-64 або 093 855 61 16 (Вайбер та Телеграм). До слова, Довженко-Центр запрошує до перегляду онлайн: фільм 1993 року «Фучжоу» Михайла Іллєнка.
Великий Київ у Google News
підписатися