Share

Бізнес зберігає оптимізм – індекс ділової активності перевищує 50 другий місяць поспіль

від kyivcity · 01.05.2026

Український бізнес зберігає позитивні оцінки своєї діяльності та навіть покращив їх у річному вимірі. Про це пише Національний банк України, передає УНН.

Деталі

За даними регулятора, у квітні 2026 року індекс очікувань ділової активності становив 51,7 пункти проти 52,7 у березні. Водночас рік тому цей показник був нижчим – 49,4, що свідчить про поступове відновлення економічних настроїв.

У НБУ пояснюють, що позитивній динаміці сприяли кілька факторів:

  • стійка міжнародна фінансова підтримка;
  • пожвавлення споживчого попиту;
  • бюджетне фінансування відновлення інфраструктури;
  • сезонні чинники.

Разом із тим, бізнес і надалі стикається з низкою стримуючих факторів:

  • зростання цін на пальне;
  • підвищення витрат підприємств;
  • руйнування виробничих і логістичних потужностей;
  • високі інфляційні та курсові очікування;
  • дефіцит кваліфікованих кадрів.

Другий місяць поспіль підприємства всіх секторів позитивно оцінюють свою поточну діяльність. Найбільш оптимістичні настрої фіксуються у будівництві.

Респонденти також очікують на зростання обсягів виробництва, нових замовлень, товарообороту, а також збільшення закупівель сировини та матеріалів.

Водночас через прогнозоване подорожчання сировини та закупівельних цін більшість підприємств очікують подальшого зростання вартості своїх товарів і послуг. Лише у сфері торгівлі очікують уповільнення темпів подорожчання.

Ситуація на ринку праці дещо стабілізувалася: у будівництві та торгівлі очікують зростання кількості працівників, тоді як у промисловості та сфері послуг оцінки залишаються стриманими.

Курс валют на 1 травня: НБУ синхронно послаблює долар та євро до гривні01.05.26, 08:00 • 2872 перегляди

Вам також може сподобатися

0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x