На послаблення гривні вплинула активізація видатків уряду в березні після отримання 9 млрд доларів міжнародної допомоги від партнерів.
Про це повідомив заступник голови НБУ Юрій Гелетій, інформує UAINFO.org.
"З другої половини березня активізувалися видатки уряду. Це було, безумовно, зумовлено отриманням міжнародної допомоги, відновленням її ритмічності: якщо в січні-лютому вона не була настільки ритмічною, за результатами березня Україна отримала 9 млрд доларів від міжнародних партнерів. Відповідно це зумовило збільшення видатків і вплинуло на співвідношення попиту і пропозиції на ринку та зумовило девальваційні процеси", – сказав він.
Читайте також: Фальшиві долари підсовують навіть у обмінниках: що потрібно перевірити обов'язково
За словами Гелетія, при цьому ситуація на валютному ринку залишається контрольованою. Нацбанк є активним його учасником і готовий згладжувати надмірні коливання курсу.
"У нас є достатній запас золотовалютних резервів, ми спостерігаємо позитивні тенденції на ринку в частині збільшення його глибини – понад 50% операцій на ринку відбуваються без участі НБУ. Нацбанк контролює ситуацію, тому немає жодних підстав для будь-якого занепокоєння", – зазначив заступник голови.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube