Силам оборони України поки що не вдалося досягти бажаного успіху в контрнаступі на фронті через те, що постачання західного озброєння було надто повільним. Західні країни зволікали з ухваленням рішень про передачу зброї, тому звільнення українських територій сповільнилося.
Як передає "Голос Америки", про це ексдиректор ЦРУ та екскомандувач коаліціями під керівництвом США в Іраку та в Афганістані Девід Петреус сказав під час презентації книги "Конфлікт: еволюція ведення війни з 1945 року до України". Він є співавтором цієї книги, інформує UAINFO.org.
Він нагадав, що Штати затримали рішення про передачу ЗСУ танків, касетних боєприпасів, далекобійних ракет, сучасних винищувачів.
Читайте також: "Ми хотіли швидших результатів": Зеленський висловився про контрнаступ ЗСУ і заявив про нову фазу війни
"Чому Україна опинилася в такій ситуації, як зараз на полі бою? Ми бачили наші затримки із наданням їм (військової техніки. – Ред.), наші танки лише нещодавно дісталися до них. Наша затримка в ухваленні рішень щодо M1, затримки зі схваленням танків Leopard, ми затримали рішення щодо касетних боєприпасів, які могли бути дуже корисними, системи ракет більшого радіуса дії для реактивних систем залпового вогню, і врешті літаки західного зразка", – перелічив генерал.
Петреус зазначив, що російські окупанти на півдні України мали достатньо часу для замінування територій і вони правильно зробили оборонні укріплення. В американській військовій доктрині йдеться, що для того, щоб прорвати такі лінії оборони, потрібна перевага у повітрі та багато інших можливостей, які Україна не отримала від партнерів.
Читайте також: "Сподіваюся, це вже фінальна розв’язка": в ГУР пояснили, чи можна було уникнути війни з Росією
Крім цього Петреус вказав на помилки Заходу, які частково призвели до війни в Україні.
"Думаю, що одна з причин, чому Володимир Путін вирішив, що йому вдасться уникнути відповідальності за вторгнення в Україну, полягає в тому, що ми не зробили достатньо після окупації Криму", — поділився думкою Петреус.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube