
Вишка-тури – це спеціальна конструкція, яка дозволяє виконати ремонтні та інші роботи на висоті. На вигляд обладнання нагадує будівельні ліси. Але ліси збираються та встановлюються стаціонарно. Вишка-тура відрізняться тим, що її можна легко пересунути будь-куди, вишки-тури купити ви можете на сайті stremyanka.com.ua.
Крім цього, у вежі-тури є ще одна істотна відмінність від будівельних риштувань – простота складання. Її зможе зібрати за півгодини один працівник, навіть якщо він не має спеціальних інструментів. А щоб конструкція вийшла стабільною та стійкою, використовуються діагональні балки та стяжки, кутові стабілізатори, гвинтові опори.
Типи вишок-тур
Вони бувають сталевими чи алюмінієвими. Сталеві мають більшу вантажопідйомність. Вони підходять для тих робіт, коли разом з майстром необхідно підняти ще важкі будматеріали або обладнання. Алюмінієві легші за сталеві, але вони й дорожчі. Ще один плюс алюмінію – він практично не схильний до корозії, тому добре підходить для зовнішніх робіт.
Також вежі-тури можна розділити на кілька типів залежно від конструкції:
- розбірні.
- телескопічні.
- мобільні.
- збірно-розбірні.
Розбірні являють собою обладнання, яке збирається з певного набору деталей: стійок, поперечних та похилих балок. Вони найбільш зручні для зберігання – у розібраному вигляді займають найменше місце. Їх також легко доставити на об’єкт – для цього не потрібна спецтехніка, а зі збиранням впорається кілька робітників.
Ще один плюс збірно-розбірних – їх можна встановити у невеликих або вузьких приміщеннях, а також важкодоступних місцях, куди неможливо помістити монолітну.
Телескопічні вежі-тури
Телескопічні є устаткування на монолітному підставі. Вертикальні стійки висуваються нагору за допомогою домкратів і можуть фіксуватися на потрібній висоті. На верхній секції знаходиться майданчик для розміщення людей і будматеріалів.
Обладнання є актуальним у великих залах: наприклад, театрах, торгових центрах, музеях тощо. Телескопічну туру можна використовувати і на будівництві або під час облицювання фасадів, але доставити таку конструкцію на місце роботи можна тільки за допомогою вантажівки.
Мобільні
Мобільні тури – пересувні конструкції на коліщатках. У деяких вишок вони рухаються лише у двох напрямках, в інших повертаються на 360º. Поворотні моделі хороші там, де є багато виступів та кутів. Розгортаючи конструкцію в один чи інший бік, можна отримати доступ до поверхні з потрібного ракурсу.
Для стійкості використовуються різні методи фіксації. Це можуть бути гвинтові упори, які опускаються в підлогу вже після того, як обладнання встановили у потрібне положення. Також використовуються виносні опори, домкрати, кріплення до стіни тощо.
Галузь застосування
Основна сфера застосування – будівельні та оздоблювальні роботи на фасаді будівель. Такі конструкції є незамінними, коли робоча висота досягає 2 метрів і вище. Обладнання зручно використовувати і всередині великих приміщень, а не лише на вулиці.
Вишку-туру можна встановити, а потім безперешкодно пересувати, слідуючи за фронтом робіт. Завдяки поворотним коліщаткам її можна розвертати в потрібну сторону, добираючись навіть у важкодоступні місця.
Основна сфера застосування:
- ремонт та облицювання фасадів будинків;
- реставрація будівель та монументів;
- монтажні та ремонтні роботи всередині будівель;
- клінінгові послуги;
- будь-які висотні роботи в цехах та на підприємствах;
- заміна банерів тощо.
Елементи конструкції
Вишка-тура будь-якого типу складається з кількох конструктивних елементів:
База. В основі будь-якої конструкції знаходиться металева рама, посилена посередині Х-подібними або І-подібними балками. Ці ребра жорсткості потрібні, щоб вежа витримала заявлене навантаження. З чотирьох сторін бази розташовуються коліщатка та гвинтові упори.
Секції. Ці «поверхи» дають змогу отримати доступ на необхідну висоту. Рама складається з поздовжніх та поперечних балок, які посилюються діагональними ребрами жорсткості. Залежно від типу конструкції можуть використовуватись прапорцеві або інші фіксатори, а також додаткові кріплення. Між секціями туру можуть розташовуватися сходи.
Настил. Це майданчик, на якому можуть розміститися люди разом із матеріалами та технікою. Настили бувають металевими та дерев’яними. Вони можуть розташовуватися як на кожному ярусі тури, так і тільки на верху — все залежить від видів робіт, що виконуються.